Książki


„Coaching twórczości” jest drogą i środkiem, "otwieraczem oczu”, inspiracją i rozwiązaniem dla wszystkich twórczych osób oraz tych, którzy mają odwagę nazywać siebie artystami. To pierwsza polska pozycja, która pomaga w wypracowaniu umiejętności potrzebnych w radzeniu sobie na drodze rozwoju artystycznego: pokonywania lęku przed krytyką i blokad twórczych, zarządzania odwagą, czasem, energią i motywacją. Ta książka to efekt wielu lat zdobywania wiedzy, a także pracy i praktyki z osobami twórczymi. Pełna zabawnych fabularnych ilustracji, napisana z dużą dawką poczucia humoru - spełnia wszystkie oczekiwania.

Wydawnictwo: Rideró, Rok wydania: 2018.

Ilość stron: 234

Magda Fres_Coaching-tworczosci_fragment.pdf
E-book dostępny na: https://ridero.eu/books/coaching_tworczosci/

Recenzja: http://www.w-ogrodzie-wyobrazni.pl/p/przeczytane_3.html

Możliwe jest otrzymanie autografu Autorki i dedykacji gratis - proszę o kontakt w tej sprawie po zakupie pod kontakt@magdafres.pl.


"Tę książeczkę napisałam z myślą o dzieciach w wieku od 2 do 5 lat. Jej treść oparłam na moich osobistych oraz wieloletnich zawodowych doświadczeniach z rodzicami kilkulatków. W czasie prowadzonych przeze mnie warsztatów psychologicznych najczęstszym problemem było „jak okiełznać dwulatka” oraz „jak opanować małego złośnika” (najczęściej rzucającego się na podłogę w supermarkecie). W mojej pracy uczyłam rodziców samodzielnego układania bajek psychoedukacyjnych, takich jak te o Michasiu. Opowieści o złości, smutku, radości, tęsknocie i lęku pokazują dzieciom, na czym polega to, co odczuwają i proponują sposoby postępowania.

Opowieści o Misiątku można czytać dzieciom profilaktycznie albo w przypadku wystąpienia konkretnego problemu, kiedy dziecko nie radzi sobie ze złością, lękiem, tęsknotą.

Dzieci uwielbiają takie opowieści. Nastawcie się Państwo na wielokrotne ich czytanie."

Wydawnictwo: Rideró,  Rok wydania: 2018.

Ilość stron: 34

  • książka papierowa w systemie "druk na żądanie" oraz e-book do kupienia ze strony wydawnictwa [ tutaj K L I K ]

Strona książki, bezpłatny fragment i opinie: https://ridero.eu/pl/books/misiatko/

Recenzja SilesiaDzieci.pl: http://silesiadzieci.pl/artykul/6703/misiatko-przytloczone-emocjami


Bohaterką tej powieści jest Julia, mama krnąbrnego czterolatka, którego nazywa Najduszkiem, żona wyrozumiałego Edka. Julia odeszła z dotychczasowej pracy po urlopie wychowawczym i postanowiła, że kolejna praca, którą podejmie, będzie zgodna z jej przekonaniami i pasjami. Spędza dużo czasu na rozmyślaniach, kim jest naprawdę i jak ukierunkować swoje ekologiczne zainteresowania, a nerwy koi alkoholem. Życie szybko zmusza ją do podjęcia pierwszej decyzji…

Jest matka i jest syn. I dużo miłości. Szczypta niepokoju i trudnej przyjaźni oraz niespodziewane zwroty akcji, czyli wszystko, czego potrzeba, by nie móc przestać czytać.

Wydawnictwo: Rideró, Rok wydania: 2018.

Ilość stron: 257.

Strona książki, bezpłatny fragment i opinie: https://ridero.eu/pl/books/najduszek/
Recenzja SilesiaDzieci.pl: http://silesiadzieci.pl/artykul/6758/najduszek-krzepiaca-historia-dla-kazdej-mamy
Recenzja Marty Fox: http://martafox.pl/2018/09/25/o-najduszku-i-pani-ktora-codziennie-chodzi-do-lasu/


Intymny dziennik matki, kobiety światłej i… przerażonej.
Małgosia właśnie została mamą. Musi poradzić sobie nie tylko z absorbującym noworodkiem, ale także z mężem, którego zaczyna podejrzewać o bezprzykładny romans. Pierwszy rok macierzyństwa jest jak tor przeszkód, a bajkowe wyobrażenie o słodkim rodzicielstwie legło w gruzach. Bywa śmiesznie (do łez!) i strasznie. To rok walki z depresją, lękiem – wbrew pozorom wcale niepozbawiony poczucia humoru i dystansu do siebie i świata. To też rok radości, przemiany wewnętrznej, odkrywania nowych form bliskości oraz wszystkiego co ważne: partnerstwa w związku, samorealizacji, przyjaźni i poczucia bezpieczeństwa... Małgosię czeka trudne zadanie – nie dać się zwariować!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Rok wydania: 2012
Ilość stron: 255.
Recenzja w magazynie "Zwierciadło": http://zwierciadlo.pl/2013/dziecko-2/dziecko-ksiazki/mama-smoczek-rekomenduje-ewa-nowak

Bohaterka (bohaterki) książki to jedna z tych niegrzecznych dziewczynek, które idą tam, gdzie chcą, bo grzeczne dziewczynki idą do nieba (Ute Ehrhardt). Niezależna, wyzwolona, samofinansująca się, podróżująca po Europie z przeświadczeniem, że tylko niezależna i pewne siebie kobiety mogą realizować marzenia i nawiązywać partnerskie realcje z innymi. To książka o samotności młodej kobiety w świecie należącym do mężczyzn, o samotności tak wielkiej, że tylko Marquez wiedziałby, co o niej powiedzieć, ale prawdopodobnie wolałby zamilczeć wobec grozy faktów. To porywająca i szokująca opowieść o tęsknocie za miłością, która być może jest wieczna jak trawa . Jeśli jest.

Wydawnictwo: Tower Press, Rok wydania: 2005.
Ilość stron: 188.

NAKŁAD WYCZERPANY

Izka po raz kolejny zaczyna życie całkiem od nowa. Tym razem postanawia zmienić się na obraz i podobieństwo postaci Belli ze słynnej sagi o wampirach. Do czego może doprowadzić fascynacja powieścią? Czy zmiana fryzury, by przypominać bohaterkę "Zmierzchu" to tylko małe wariactwo licealistki, czy wstęp do poznania samej siebie? Izka dość szybko odkrywa, że trudno mieć kontrolę nad własnym losem. "Bulgur" to opowieść o życiu, pasji, przyjaźni i miłości. A także o zagubieniu, kłopotach z rodzicami, seksie, alkoholu, klasowym mobbingu i wszystkim, co w życiu spotyka wrażliwą, młodą kobietę.

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Foka, Rok wydania: 2011
Ilość stron: 198.