Książki


Bohaterką tej powieści jest Julia, mama krnąbrnego czterolatka, którego nazywa Najduszkiem, żona wyrozumiałego Edka. Julia odeszła z dotychczasowej pracy po urlopie wychowawczym i postanowiła, że kolejna praca, którą podejmie, będzie zgodna z jej przekonaniami i pasjami. Spędza dużo czasu na rozmyślaniach, kim jest naprawdę i jak ukierunkować swoje ekologiczne zainteresowania, a nerwy koi alkoholem. Życie szybko zmusza ją do podjęcia pierwszej decyzji…

Jest matka i jest syn. I dużo miłości. Szczypta niepokoju i trudnej przyjaźni oraz niespodziewane zwroty akcji, czyli wszystko, czego potrzeba, by nie móc przestać czytać.

Wydawnictwo: Rideró, Rok wydania: 2018.

Ilość stron: 257.

  • w technologii "druk na życzenie" w cenie 38,76 zł do nabycia na stronach:

https://ridero.eu/pl/books/najduszek/

http://alimero.pl/najduszek-189869.html


Intymny dziennik matki, kobiety światłej i… przerażonej.
Małgosia właśnie została mamą. Musi poradzić sobie nie tylko z absorbującym noworodkiem, ale także z mężem, którego zaczyna podejrzewać o bezprzykładny romans. Pierwszy rok macierzyństwa jest jak tor przeszkód, a bajkowe wyobrażenie o słodkim rodzicielstwie legło w gruzach. Bywa śmiesznie (do łez!) i strasznie. To rok walki z depresją, lękiem – wbrew pozorom wcale niepozbawiony poczucia humoru i dystansu do siebie i świata. To też rok radości, przemiany wewnętrznej, odkrywania nowych form bliskości oraz wszystkiego co ważne: partnerstwa w związku, samorealizacji, przyjaźni i poczucia bezpieczeństwa... Małgosię czeka trudne zadanie – nie dać się zwariować!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Rok wydania: 2012
Ilość stron: 255.

Bohaterka (bohaterki) książki to jedna z tych niegrzecznych dziewczynek, które idą tam, gdzie chcą, bo grzeczne dziewczynki idą do nieba (Ute Ehrhardt). Niezależna, wyzwolona, samofinansująca się, podróżująca po Europie z przeświadczeniem, że tylko niezależna i pewne siebie kobiety mogą realizować marzenia i nawiązywać partnerskie realcje z innymi. To książka o samotności młodej kobiety w świecie należącym do mężczyzn, o samotności tak wielkiej, że tylko Marquez wiedziałby, co o niej powiedzieć, ale prawdopodobnie wolałby zamilczeć wobec grozy faktów. To porywająca i szokująca opowieść o tęsknocie za miłością, która być może jest wieczna jak trawa . Jeśli jest.

Wydawnictwo: Tower Press, Rok wydania: 2005.
Ilość stron: 188.

NAKŁAD WYCZERPANY

Izka po raz kolejny zaczyna życie całkiem od nowa. Tym razem postanawia zmienić się na obraz i podobieństwo postaci Belli ze słynnej sagi o wampirach. Do czego może doprowadzić fascynacja powieścią? Czy zmiana fryzury, by przypominać bohaterkę "Zmierzchu" to tylko małe wariactwo licealistki, czy wstęp do poznania samej siebie? Izka dość szybko odkrywa, że trudno mieć kontrolę nad własnym losem. "Bulgur" to opowieść o życiu, pasji, przyjaźni i miłości. A także o zagubieniu, kłopotach z rodzicami, seksie, alkoholu, klasowym mobbingu i wszystkim, co w życiu spotyka wrażliwą, młodą kobietę.

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Foka, Rok wydania: 2011
Ilość stron: 198.

  • wydanie papierowe książki do kupienia na stronie:  

    http://allegro.pl/magda-fres-bulgur-i7354010745.html

    w cenie 25,00 zł
  • w gabinecie Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu, po uprzednim umówieniu się pod nr tel. 505-74-18-36, w cenie 25,00 zł