Coaching narracyjny

Coaching narracyjny

20 grudnia 2017 w godz. 17.30 - 20.30 poprowadzę warsztat o coachingu narracyjnym, na zaproszenie Klubu Coacha w Katowicach.

Coaching narracyjny czerpie z założeń i narzędzi terapii narracyjnej, która powstała w Dulwich Centre w Australii. Terapia narracyjna jest w wielu założeniach bliska coachingowi, jako że zachęca terapeutę i klienta do wspólnych poszukiwań tego, co może klientowi służyć w realizacji założonych celów. To szukanie słów i opowieści, które mają moc zmiany. Metody terapii narracyjnej sprzyjają kreatywności, refleksyjności i podmiotowości.

Warsztaty są dla tych, którzy pragną poszerzać swoje emploi o metody zaczerpnięte z terapii. Dla tych, którzy współpracują ze swoimi klientami, proponując im różnorodne drogi dotarcia do celu. Dla coachów i ich klientów, którzy są miłośnikami tworzenia opowieści o rzeczach ważnych, wzmacniających, także trudnych. Dla tych, którzy nie boją się towarzyszyć swoim klientom w obejmowaniu całości doświadczenia, zarówno w life, jak i business coachingu.

Na warsztatach poznasz:
- czym jest terapia narracyjna i czym jest coaching narracyjny (czym się różnią i gdzie się spotykają),
- główne metody pracy z klientami w coachingu narracyjnym,
- konkretne narzędzia do pracy narracyjnej.
W czasie warsztatu będziemy przede wszystkim doświadczać mocy rozmowy i opowieści. Będziemy:
- wysnuwać historie dominujące i fabuły alternatywne,
- separować osobę od problemu,
- eksternalizować i personifikować problem,
- używać własnej kreatywności w tworzeniu dokumentów, a może nawet piosenek i wierszy.
Możesz się spodziewać pełnego zaangażowania, mocnych doświadczeń, tworzenia wzmacniających opowieści. Pracując warsztatowo, zyskasz bogaty opis własnych przeżyć, który wesprze Cię w pracy nad swoimi celami.
Zapraszam coachów, trenerów, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym.
Więcej informacji oraz kontakt do rejestracji na warsztat na stronie: http://klubcoacha.org/katowice/coaching-narracyjny-juz-w-grudniu/